Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Mazowieckie: Czarny poniedziałek na torach pod Warszawą

śmik,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Centralna Magistrala Kolejowa już odblokowana. Po śmiertelnym wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano pod Grodziskiem Mazowieckim, pociągi jeździły nawet z kilkugodzinnym poślizgiem. Kolejny wypadek zdarzył się na trasie objazdu ekspresów pod Tarczynem.
Ok. 6.30 osoba przechodząca przez tory niedaleko Grodziska Mazowieckiego wpadła pod pociąg "Polonia" relacji Warszawa-Wiedeń. Wstrzymano ruch na obu torach do czasu przybycia prokuratora. Pociągi Intercity i ekspresy kursujące po magistrali między Warszawą a Katowicami i Krakowem, zostały skierowane na trasę objazdową przez Piaseczno i Czachówek. To powodowało ich opóźnienia, które sięgały godziny.

Na tym objeździe doszło do kolejnego wypadku. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się na przejeździe na rzadko uczęszczanej przez pociągi trasie koło Tarczyna. W jego samochód uderzył Intercity "Kościuszko" z Warszawy do Krakowa. Kierowcy nic się nie stało, ale auto zostało niemal skasowane. Pociąg do Krakowa musiał niemal dwie godziny stać na torach, żeby policja i prokurator ustaliły okoliczności wypadku.

Przed godz. 12. zostały odblokowane obydwa tory Centralnej Magistrali Kolejowej. Dopiero wtedy mógł ruszyć (z pięciogodzinnym opóźnieniem) Eurocity "Polonia" do Wiednia. Pociągi na trasie z Trójmiasta przez Warszawę do Krakowa i Katowic mogą jeszcze jeździć z opóźnieniami do godzin popołudniowych.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona