Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Kolejowe promocje na wakacje

Jacek Łuczak, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

PKP Intercity i PKP Przewozy Regionalne przygotowały wakacyjne promocje.
Dla uczniów i studentów urodzonych w 1983 r. i młodszych PKP Intercity przygotowały ofertę Easy Rider ważną od 1 lipca do 30 września. To imienne bilety w cenie 149 zł, które uprawniają do dziesięciu przejazdów w 2. klasie pociągami: Tanich Linii Kolejowych (TLK), ekspresowymi (Ex) i Intercity (IC).Z biletem Easy Rider będzie można jeździć w dni powszednie, czyli od poniedziałku do piątku. Dostępny tylko w elektronicznej kasie na dworcu, w dodatku przed każdą podróżą trzeba go będzie zalegalizować u kasjera lub konduktora oraz wykupić odpowiednią miejscówkę. Bilet będzie ważny z legitymacją szkolną lub studencką, której numer właściciel musi wpisać na blankiecie przed rozpoczęciem pierwszego przejazdu.

Bingo i karnet

Ofertę Bingo przygotowano dla oszczędnych podróżnych. Będzie ona ważna od 25 czerwca do 31 sierpnia, w dni powszednie i tylko w kilku pociągach ekspresowych i InterCity: z Warszawy do Słupska, Krakowa, Wrocławia i Katowic. Cena jednorazowego biletu na te pociągi wyniesie 25 zł. Pula biletów będzie ograniczona.

PKP Intercity ma także coś dla osób poruszających się na krótszych trasach: karnet dojazdowy. To propozycja dla podróżnych, którzy dotychczas nie mogli skorzystać z oferty Last Minute, gdyż na ich stacjach nie było kas biletowych, w których można było potwierdzić rezerwację miejsc. Z karnetem dojazdowym można pojechać do czterech razy w dowolną stronę. To oznacza, że np. na taki bilet z Krakowa do Zakopanego można pojechać cztery razy "tam" lub po dwa razy "tam i z powrotem". Co więcej, w tej promocji mogą podróżować wspólnie cztery osoby, korzystając z jednego biletu. Karnet jest ważny przez 14 dni od daty wydania, w 2. klasie w pociągach ekspresowych i TLK. W Wielkopolsce promocja dotyczyć będzie ekspresów na trasie z Wrocławia do Leszna i z Poznania do Zielonej Góry. Natomiast wśród pociągów TLK karnety można nabyć np. na pociąg "Wielkopolanin", ale tylko na trasie z Krakowa do Zakopanego. Cena karnetu to 50 zł (jest niezależna od odległości i kategorii pociągu). Oferta obowiązuje już od 15 maja i potrwa do 8 grudnia. Przypomnijmy, że taki karnet również należy wcześniej zalegalizować w kasie. Natomiast jeśli kasa jest zamknięta lub na stacji jej nie ma, legalizacji dokonuje nieodpłatnie konduktor.

Regio Karnet

PKP Przewozy Regionalne na wakacje proponują ofertę Regio Karnet. Jest to bilet uprawniający do wielokrotnych przejazdów pociągami osobowymi i pospiesznymi (w dowolnie wybranej klasie) w trzy dowolnie wybrane dni. Kosztuje 120 zł i będzie obowiązywał od 25 czerwca do 27 września, a później jeszcze od 29 października do 28 grudnia. Karnety nie będą obowiązywały jedynie w pociągach specjalnych, np. w Pociągu Papieskim.

Karnety można kupić w przedsprzedaży (wyłącznie w kasie biletowej) na siedem dni naprzód przed każdym z wymienionych terminów ważności. Na bilecie trzeba wpisać numer dokumentu tożsamości, bez którego będzie nieważny. Przed pierwszym przejazdem posiadacz karnetu musi uzyskać w kasie biletowej lub u konduktora oznaczenie daty wyjazdu.

Rodzinnie i turystycznie

Przejazdy rodzinne zostały wprowadzone z myślą o osobach podróżujących pociągami osobowymi i pospiesznymi z dziećmi, które nie ukończyły 16 lat. Trzeba uważać, bo promocja dotyczy tylko dwóch przypadków: dwóch rodziców z jednym dzieckiem lub jednego rodzica z dwojgiem dzieci. Wszystkie tabele zniżkowych opłat na przejazdy rodzinne można prześledzić w internecie na stronie www.pr.pkp.pl.

W wakacyjne weekendowe dni nie traci ważności bilet turystyczny, jedna z popularniejszych wśród podróżnych ofert PKP PR. Imienny bilet turystyczny uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w pociągach osobowych i pospiesznych, od godz. 18 w piątek do godz. 6 rano w poniedziałek. Kosztuje 60 zł na przejazdy w 2. klasie i 80 zł na 1. klasę. Od tego roku bilet turystyczny uprawnia do przejazdów do miejscowości przygranicznych w Niemczech (Löcknitz, Tantow, Küstrin-Kietz, Frankfurt nad Odrą, Görlitz) i Czechach (Czeski Cieszyn, Lichkov, Petrovice u Karvinnem, Bohumin).

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona