Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

"Lokomotywa" nierekordowa

kul, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kajetansz

Około 50 osób jednocześnie wyrecytowało wczoraj na szczecińskim Dworcu Głównym wiersz Juliana Tuwima. To o 84 mniej niż 2 czerwca w Stargardzie.
Nieudana niestety próba bicia rekordu w zbiorowej recytacji kultowego dla kolejarzy utworu odbyła się w piątek, w ramach Dni Techniki Kolejowej.

Impreza potrwa do niedzieli. Dziś i jutro od godz. 10.30 na peronie 1 można oglądać wystawę taboru kolejowego: sa różne typy lokomotyw, wagony, nowoczesny szynobus. Organizatorzy przygotowali także wystawę prac nadesłanych na konkurs fotograficzny "Technika na Kolei". W programie imprezy również pokazy sprawności SOK (godz. 12 w sobotę i 11 w niedzielę), przejazd szynobusem na most zwodzony w Podjuchach (godz. 10.40-13.20 w sobotę i niedzielę - trzeba się zapisać w wagonie PKP Informatyka, który będzie stał przy peronie 1). Można wziąć udział w wyścigu drezyn (sobota - 10.30, niedziela - 14.30) i rzucie klockiem hamulcowym (sobota - 13.15, 17, niedziela - 14.30). Szczegółowy program: www.szczecin.gazeta.pl.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona