Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Będzie nowy dworzec w Szczecinie

Grzegorz Gibas, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez djdark

W tym miesiącu firma, która przygotowuje na zlecenie PKP koncepcję budowy nowego dworca w Szczecinie zamierza rozpocząć procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę.
Inwestycja ma kosztować około 100 milionów euro. Obok dworca planowana jest budowa biurowca, hotelu, kina oraz centrum handlowo-gastronomicznego. Projektanci uważają, że pierwsza łopata przy tej inwestycji może zostać wbita za dwa lata.

- Dworzec będzie położony nad torami kolejowymi - mówi Przemysław Budnik, prezes Biura Projektów Kolejowych, które przygotowuje inwestycje. - Dworzec musi powstać w rejonie obecnego dworca w rejonie byłej Lokomotywowni.

Główne wejście do nowego Dworca Kolejowego w Szczecinie ma być od ulicy 3 maja. Andrzej Durka były wicewojewoda szczeciński zajmuje się przygotowaniem inwestycji ze strony miasta. - Obecnie trwają uzgodnienia, kto ma wybudować nowe drogi do dworca - mówi Durka.

Nowy dworzec mają razem z koleją budować prywatni inwestorzy. W podobny sposób inwestycja jest już realizowana w Katowicach. - Dworzec w Szczecinie będzie jednym z pierwszych 10 dworców, które będą budowane - dodaje Budnik.

Kolej na budowę nowego dworca chce przeznaczyć 8 hektarów terenu.

źródło: Polskie Radio Szczecin

możliwość komentowania została wyłączona