Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Od 9 grudnia więcej pociągów

Marcin Milczarski, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark

Pasażerowie PKP będą mieli do dyspozycji 12 nowych połączeń regionalnych. Na niektórych trasach mogą też liczyć na niższe ceny biletów.
- Nowe pociągi będą kursowały na trasach Runowo-Szczecinek, Szczecin-Kostrzyn-(Zielona Góra), Kołobrzeg-Szczecinek, Szczecin-Stargard-Choszczno oraz Szczecin-Gryfino - wyliczał na wczorajszej konferencji prasowej Norbert Wełyczko z działu marketingu PKP.

Nie zmieni się rozkład jazdy pociągów łączących Szczecin, Gryfino, Goleniów i Stargard. Z mapy przejazdów nie znikną także pociągi "poimprezowe" łączące Szczecin, Gryfino i Stargard, kursujące w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

- Oferta "imprezowa" była naszą odpowiedzą na zapotrzebowanie ze strony młodzieży spędzającej wolny czas w stolicy regionu. Pomysł znakomicie się sprawdził - ocenia Leszek Hodak, naczelnik działu marketingu.

W 2008 r. w Zachodniopomorskiem zadebiutują połączenia "Kolej na uczelnię". Będą one skierowane głównie do studentów Uniwersytetu Szczecińskiego z wydziałów przy ul. Cukrowej i Krakowskiej. Z Dworca Głównego do stacji Gumieńce będzie można dojechać pociągiem w sześć minut, czyli co najmniej kwadrans szybciej niż autobusem.

Z nowości międzyregionalnych uwagę zwraca m.in. nocne połączenie Szczecin-Lublin, a także specjalny wakacyjny pociąg relacji Świnoujście-Zakopane.

- Nowy cennik powinien pozytywnie zaskoczyć podróżnych. Na niektórych trasach bilety będą nawet o 33 proc. tańsze - informuje Leszek Hodak. - Ceny wzrosną tylko na trasach niemieckich, a to z powodu trzyprocentowej podwyżki u naszych sąsiadów.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona