Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Pierwsze cięcia w nowym rozkładzie jazdy

Kriz8,

dodane przez Kriz8

Niespełna miesiąc po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy, spółka PKP Przewozy Regionalne wprowadza do niego pierwsze zmiany.
Niestety tym razem nie przybędzie pociągów. Nasz region dotkną ograniczenia w kursowaniu nocnych pociągów pospiesznych.

Pociąg "Podlasiak" relacji Szczecin Główny - Białystok okrojony zostanie z kursów w okresie ferii zimowych (brak planowanych kursów w lutym). Nie ujrzymy go na torach również w okresie Świąt Wielkanocnych, a także w "wydłużonym" sezonie - zamiast od końca kwietnia do połowy listopada, kursować będzie tylko w wakacje.

Pociąg "Wieniawski" wyjeżdżający ze Szczecina w piątkowe i niedzielne wieczory - ostatni raz w trasę do Lublina i Kielc ruszy 28 stycznia, pomimo iż zaplanowano mu kursy na cały rok (poza okresem wakacyjnym). W relacji przeciwnej Lublin/Kielce - Szczecin sytuacja będzie identyczna.

Grupa wagonów do Ełku, dołączana do pociągu "Szczecinianin" relacji Szczecin Główny - Terespol, zamiast kursować codziennie, w okresie od 1 lutego do 20 czerwca oraz po 1 września wyjeżdżać będzie ze Szczecina tylko w piątki, a z Ełku w niedziele (przyjazd do Szczecina w poniedziałkowe poranki). Do 31 stycznia i w czasie wakacji kursowanie codzienne zostało utrzymane.

źródło: PKP Przewozy Regionalne

4 komentarze