Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Kraj: Lepsze usługi w Warsie?

Onet.pl,

dodane przez Bauer; zmodyfikowane

Nowe logo, menu, stroje dla kelnerów, a także nowy wystrój wnętrz wagonów - to niektóre ze zmian, jakie chce wprowadzić Wars SA w wagonach gastronomicznych pociągów PKP Intercity.
Na sam wystrój ok. 30 wagonów Wars wyda w tym roku blisko 3 mln zł. Podobna kwota ma być także przeznaczona na ten cel w przyszłym roku.

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezes Wars SA Zbigniew Terek, w pierwszej kolejności zmiany będą wprowadzone w pociągach kursujących przez Poznań. Od 16 stycznia wejdą do użytku 4 wagony restauracyjne w pociągach "Fredro", "Lech", "Odra" i "Panorama", jeden wagon barowy w pociągu "Prus" oraz 4 wagony restauracyjne w pociągach kursujących na trasie Warszawa - Berlin.

Prezes PKP Intercity Czesław Warsewicz zapowiedział, że za około 200 mln zł firma chce kupić nowe lub gruntownie zmodernizować wagony przewidziane dla usług gastronomicznych. Dodał, że będzie to realizowane w perspektywie 2-3 lat.

Jak poinformowali przedstawiciele Warsa, większość potraw z nowego menu będzie oparta na recepturach tradycyjnej polskiej kuchni. Ponadto jadłospis został urozmaicony o specjalności z innych zakątków świata. W ofercie znajdzie się ponad 20 różnych posiłków.

Zmianie ulegnie również sposób składania zamówienia. Klient będzie wybierał potrawy w gotowych zestawach, bez konieczności zamawiania każdego składnika z osobna. Zmiany w menu to rezultat przeprowadzonej wśród pasażerów sondy na temat oceny jakości oferowanych usług.

Napoje alkoholowe będą oferowane tylko w pociągach międzynarodowych, ponieważ zgodnie z prawem nie można ich sprzedawać w pociągach relacji krajowych - poinformował Terek.

Spółka Wars została wybrana do prowadzenia obsługi wagonów restauracyjnych i barowych w pociągach PKP Intercity w listopadzie ub.r.

Tylko ta firma spełniała wymagane warunki, m.in. roczne obroty z działalności gastronomicznej w wysokości minimum 2 mln zł, trzyletnie doświadczenie w świadczeniu tego typu usług, pisemne zobowiązanie do poniesienia nakładów finansowych na aranżację i zmianę wystroju wnętrza wagonów w pierwszym roku trwania umowy w wysokości minimum 2 mln zł netto.

źródło: za Onet.pl

możliwość komentowania została wyłączona