Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Wielkopolskie: Nadjeżdża szynobus na poznańską Ławicę

leh, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Władze województwa zwrócą się do PKP Polskich Linii Kolejowych, aby w trakcie modernizacji linii na Szczecin zbudować odgałęzienie pod przyszłą trasę szynobusu na lotnisko Ławica.
O usprawnieniu dojazdu do portu lotniczego z centrum miasta rozmawiały wczoraj w Urzędzie Miasta władze Poznania i województwa.

Urzędnicy skonfrontowali wyniki zleconych w ubiegłym roku analiz możliwości poprawy komunikacji autobusowej oraz budowy trasy tramwajowej lub kolejowej. O wnioskach "Gazeta" informowała już jako pierwsza na początku roku. Okazało się, że najbardziej efektywne byłoby połączenie kolejowe. Szynobusy miałyby kursować z dworca głównego trasą na Szczecin i na wysokości Woli odbijać najpierw istniejącą bocznicą, a potem nowymi torami w kierunku portu lotniczego.

- Czas na kolejny krok. Na bazie tych analiz musimy teraz porozmawiać z PKP PLK o planowanej przez koleje modernizacji linii na Szczecin. Przy okazji trzeba by zrobić odgałęzienia na Ławicę - mówi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak. - Musimy też myśleć, z czego całą inwestycję sfinansować, bo pieniądze z Unii Europejskiej już są w dużej mierze rozdzielone - dodaje.

Kiedy pasażerowie mogliby jeździć szynobusem na Ławicę?

- Cały projekt jest podporządkowany pod piłkarskie Euro 2012 i do czasu mistrzostw musi być zrealizowany - mówi Jankowiak.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona