Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Przewoźnik zmienia regulamin

włod, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark 

Podróżujący składami PKP Intercity od 1 lutego muszą się liczyć z innowacjami. Wprowadził je przewoźnik, który ujął zmiany w tzw. regulaminie podróży.
Od jutra w pociągach PKP Intercity Ekspres podróżni bez biletów mogą je nabyć u konduktora dopiero podczas kontroli dokumentów. Natomiast w pociągach Tanich Linii Kolejowych nadal trzeba zgłaszać brak biletu niezwłocznie po wejściu do pociągu.

Od dziś bilety na pociągi IC można nabywać z 60-dniowym terminem przedsprzedaży. Podróżny otrzymywał będzie każdorazowo dwa bilety - jeden na przejazd "tam", drugi na przejazd powrotny. Nie będą już wydawane bilety w obie strony na jednym druku.

Ponadto podróżny może ze sobą zabrać i bezpłatnie przewieźć jako bagaż podręczny złożony wózek dziecięcy, złożony rower w pokrowcu czy jedną parę nart, które ma prawo umieścić nad i pod zajmowanym miejscem.

W myśl nowego regulaminu pasażerowie bezpłatnie pod swoją opieką mogą również przewieźć małe zwierzęta domowe, np. psy i koty, ale pod warunkiem, że uzyskają na to zgodę współpodróżnych. Zwierzaki muszą podróżować w zabezpieczonych koszach lub klatkach.

źródło: Głos Szczeciński

możliwość komentowania została wyłączona