Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lubuskie: PKP zmienia ceny biletów

Mirosława Dulat, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark ; zmodyfikowane

Tego jeszcze nie było: PKP Przewozy Regionalne obniża ceny biletów. Nie wszystkich. Na części linii kursy nieznacznie zdrożeją.
- Przeanalizowaliśmy rynek i doszliśmy do wniosku, że na niektórych trasach możemy sobie pozwolić na obniżenie cen biletów na przejazdy. Szczegóły analizy są naszą tajemnicą handlową. Mogę zdradzić jedynie, że obniżki dotyczą linii, gdzie jest duża konkurencja - mówi Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy PKP Przewozy Regionalne. Ceny biletów jednorazowych na pociągi pośpieszne do 100 km zmaleją średnio o 15 proc. Natomiast o 2-5 proc. wzrosną koszty biletów na dłuższych trasach. Na wybranych odcinkach bilety będą w takich samych cenach jak dotychczas. Zmiany wejdą w życie 1 marca.

Jakie korekty cenowe czekają Lubuszan? Za bilet z Zielonej Góry do Głogowa nadal będziemy płacić 10 zł. Za odległości od 121 do 1000 km zapłacimy o 2,7 proc. więcej, na przykład bilet z Zielonej Góry do Poznania będzie teraz kosztował 19 zł, to jest o 50 gr drożej niż teraz. O niecałe 2 proc. mają również zdrożeć bilety miesięczne na pociągi osobowe. A gdzie ma być taniej? Na trasie Gorzów-Krzyż teraz przejazd kosztuje 16 zł. Po 1 marca zapłacimy tu za pociąg tylko 12 zł. Taniej o 2 zł będzie też na odcinku od Zielonej Góry do Nowej Soli - zamiast 10 zł, bilet będzie kosztował 8 zł. Małe modyfikacje cen będą na długich trasach. Za przejazd z Zielonej Góry do Katowic będziemy płacić 49 zł, zamiast dotychczasowych 47 zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona