Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Mazowieckie: A powiedz ty nam, pasażerze - pyta kolej

Mariusz Piotrowski, Gazeta Wyborcza,

dodane przez djdark 

Koleje Mazowieckie chcą poznać zdanie pasażerów na temat obecnego rozkładu jazdy pociągów. Stąd ankiety, które po wypełnieniu zostawiać można kierownikowi pociągu. Niestety, ankiety są dostępne tylko dla internautów.
Ankieta dotyczy linii, które Koleje Mazowieckie reaktywowały w zeszłym roku. Obok pasażerów połączenia Kutno - Płock - Sierpc wypełnić mogą ją m.in. także pasażerowie linii Radom - Drzewica, czy Siedlce - Czeremcha. - To inicjatywa naszego działu marketingu, która ma na celu poznanie preferencji podróżnych i ich uwag dotyczących aktualnego rozkładu jazdy - mówi Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich. - Na nowych liniach bardzo często spotykaliśmy się z opinią, że małe potoki pasażerów wynikają z tego, że rozkład jazdy nie jest dostosowany do ich potrzeb - dodaje.

W ankiecie znajdują się m.in. pytania o wiek, zawód, preferowane połączenia i cel podróży. - W miarę możliwości postaramy się uwzględnić wszystkie zmiany - informuje Donata Nowakowska. Zmiany w rozkładzie będą przeprowadzone w kwietniu i czerwcu, ale rzecznik KM przyznaje, że bardziej realny jest ten drugi termin. - Wszelkie zmiany musimy uzgadniać z zarządzającymi infrastrukturą Polskimi Liniami Kolejowymi i obawiam się, że do kwietnia jest za mało czasu - mówi Nowakowska.

Szkopuł w tym, że ankieta jest dostępna tylko dla internautów. - Chcieliśmy zaangażować władze lokalne w rozwój połączeń kolejowych i wysłaliśmy pismo do poszczególnych samorządów z prośbą o rozprowadzenie ankiety wśród mieszkańców - mówi Nowakowska. W efekcie ankieta znajduje się na witrynie internetowej płockiego urzędu miasta pod adresem http://download.ump.pl/ump//dane/ankieta_koleje.doc oraz na oficjalnej stronie KM (mazowieckie.com.pl). Ale jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu, nie będzie mógł zabrać głosu.

W biurze prasowym ratusza dowiedzieliśmy się, że przewoźnik nie przekazał im żadnych wytycznych co do sposobu rozpropagowania ankiety. Koleje nie postarały się też o promocję tej inicjatywy na dworcach, w kasach biletowych czy w pociągach.

Wydrukowany i wypełniony dokument należy przekazać kierownikowi pociągu. A dla tych, którzy nie wybierają się akurat w podróż pociągiem, a chcą oszczędzić trochę czasu, Koleje Mazowieckie stworzyły nowy adres e-mail: rozklad@mazowieckie.com.pl, na który kierowane mają być tylko uwagi dotyczące zmian w rozkładzie jazdy.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona