Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

PKP liczą pasażerów i zmieniają ceny biletów

włod, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark 

Dziś rozpoczęła się akcja liczenia podróżnych PKP na zachodniopomorskich szlakach. Dzięki temu kolejarze będą wiedzieli, które pociągi są przepełnione i gdzie należy dostawić dodatkowe wagony. Od soboty obowiązują też nowe stawki za przejazdy pociągami.
Rachmistrzowie pojawili się m.in. w składach podążających ze Słupska w kierunku Szczecina. Podróżni są tam kontrolowani, a dane z ich biletów zapisywane w specjalnych raportach.

Kolejarze informują, że akcja odbywa się w całej Polsce.

– Prowadzimy ją po to, by dowiedzieć się, które ze składów są przepełnione, a które mają tzw. „luz”. Zbiorcze dane pozwolą nam np. na podjęcie decyzji, które pociągi należy wzmocnić dodatkowymi wagonami – wyjaśnia Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy Spółki PKP Przewozy Regionalne. – Akcja potrwa do 3 marca.

Kolejarze zapewniają, że akcja liczenia pasażerów nie służy ograniczaniu czy też likwidacji składów kursujących przez Pomorze Zachodnie.

W sobotę 1 marca weszły też w życie nowe stawki za przejazdy pociągami PKP PR. Z wykazu umieszczonego na stronie internetowej przewoźnika wynika, że zmiany są niewielkie. Średnio o 15 proc. obniżono cenę biletu jednorazowego na pociągi pospieszne do 100 km. Nie ulega zmianie cennik na przejazdy jednorazowe pociągami osobowymi do 120 km, jednak pasażerowie zapłacą więcej (od 2 do 5 proc.) za bilet w wybranych strefach odległości.

- Korekta cen jest efektem analizy konkurencyjności rynku transportowego w poszczególnych regionach kraju. Ceny biletów zostały tak skorygowane, by odpowiadały możliwościom i oczekiwaniom podróżnych – zapewnia Ł. Kurpiewski.

źródło: Głos Szczeciński

1 komentarz