Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Szybciej z Łodzi do Warszawy

PKP Przewozy Regionalne,

dodane przez MarcinB

"Łodzianin" w 88 minut do Warszawy. Czas jazdy pozostałych pociągów większy jedynie o postoje na stacjach pośrednich.
Zakończona została modernizacja linii kolejowej na odcinku Łódź- Skierniewice. Od 16 czerwca 2008r. pociągi łączące Łódź i Warszawę zdecydowanie przyspieszą.

Codziennie pomiędzy dwoma największymi miastami w Polsce będzie kursowało 36 pociągów w relacji Łódź Fabryczna –Warszawa Wschodnia –Łódź Fabryczna oraz 3 pary pociągów dalekobieżnych przez Łódź Kaliską. Godziny odjazdów są cykliczne: z Warszawy Centralnej 20 minut po pełnej godzinie, a z Łodzi Fabrycznej 2 minuty przed pełną godziną, z wyjątkiem pociągów „Wokulski”i „Łodzianin”.

Czas przejazdu pociągów znacznie się skróci i od 16 czerwca br. wyniesie od 88 do 101 minut. Najszybciej trasę pokona pociąg „Łodzianin”, który na odcinku Łódź Widzew –Warszawa Zachodnia kursuje bez postojów na stacjach pośrednich. Pociągi obsługiwane nowymi składami elektrycznymi pokonają natomiast ten dystans w 91 –92 minuty. Najdłużej podróż będzie trwała porannym „Wokulskim”, ze względu na największą liczbę wagonów
i czas potrzebny na wsiadanie podróżnych.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do połowy grudnia, kiedy to zmieniane są godziny kursowania pociągów w całej Polsce. Ceny biletów na trasie Łódź –Warszawa będą zgodne z „Taryfą na przewóz osób…PKP Przewozy Regionalne”, podobnie jak w innych miejscach w kraju.

źródło: http://www.pr.pkp.pl

możliwość komentowania została wyłączona