Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie wypadki kolejowe

Uderzył w drzewo

Marcel,

dodane przez Marcel; zmodyfikowane

W dniu dzisiejszym około godziny 14:20 na szlaku Świdwin - Worowo w kilometrze 262,8 pociąg osobowy nr 89122 relacji Szczecin - Słupsk prowadzony jednostką 1358 uderzył w znajdujące się w skrajni powalone przez wiatr drzewo.
W wyniku uderzenia wybite zostały reflektory, a wystające gałęzie zaplątały się w pantograf jednostki. Po 25 minutach od zdarzenia udało się uruchomić i ruszyć składem w kierunku stacji Świdwin, jednak pozostawione gałęzie na ślizgaczu pantografu powodowały zwarcie z dachem jednostki i zadziałanie zabezpieczeń podstacji zasilającej odcinek Nielep - Worowo (około 25 kilometrów). Na stacji Świdwin przez to zdarzenie utknął skład nr 89123 relacji przeciwnej. Pociąg nr 89122 dotoczył się z rozpędu od miejsca zdarzenia do pierwszej zwrotnicy stacji Świdwin, po czym po kilkukrotnym zadziałaniu zabezpieczeń zasilających sieć trakcyjną udało się wreszcie wjechać w perony przy iskrzącymi i dymiącymi się resztkami gałęzi zaplątanych w ślizgacz.

Ponieważ na szlaku znajdował się masywny konar przewróconego drzewa, a na sieci trakcyjnej zwisały pozostałości gałęzi, zarządzono zamknięcie szlaku, a na miejsce skierowano pociąg sieciowy ze Stargardu Szczecińskiego. Natomiast do usunięcia gałęzi z dachu jednostki na stacji Świdwin skierowano brygadę sieciową z Białogardu, która przyjechała samochodem. Po tych czynnościach pociąg 89122 około godziny 16 ruszył do Słupska. Ostatecznie o 16:20 usunięto konar i przywrócono przejezdność na szlaku. Opóźnień oprócz osobowego nr 89123 do Szczecina doznał także pociąg pospieszny nr 85100 "Bryza" do Olsztyna, który utknął na stacji Worowo, a także pociąg osobowy nr 89225 Koszalin - Szczecin stojący w Rąbinie i pospieszny nr 18113 "Rybak" z Białegostoku.

możliwość komentowania została wyłączona