Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Rekordowy sezon ciuchci

M. Domaradzka, Kurier Szczeciński,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

To był najlepszy sezon rewalskiej kolejki wąskotorowej od pięciu lat. Magiczna ciuchcia, którą kochają turyści zarobiła prawie 700 tysięcy złotych. Po raz pierwszy starczyło na sfinansowanie bieżącej działalności, zostało też trochę grosza na pilne remonty.
- To pierwsze podsumowania, bo kolejka nadal pracuje, mamy pełne ręce roboty - mówi z zadowoleniem Hanna Nowak, kierownik referatu kolejowego w rewalskim urzędzie gminy.

Mowa o przewozach na zamówienie, które są bardzo modne, zwłaszcza w sezonie jesiennym. Najczęściej korzystają z nich Niemcy, zdarzają się także firmy, które fundują swoim pracownikom szkolenia nad morzem. Rewalska ciuchcia, którą przed pięciu laty przejął w zarząd miejscowy samorząd, stała się najważniejszym produktem turystycznym gminy.

- Być w Rewalu i nigdy nie jeździć wąskotorówką, to jak być w Rzymie i papieża nie widzieć, mieliśmy wiele radochy, super przygoda, słyszałem, że kolejka będzie rozbudowana - mówi Jarek Miler z Łodzi, który wspólnie z rodziną spędził jesienny weekend nad Bałtykiem.

Mowa o gigantycznym projekcie rewitalizacji, który ruszył pełną parą w Rewalu. Odnowione i wystylizowane na XIX-wieczną architekturę dworce, a w nich informacja turystyczna, wypożyczalnie rowerów, biblioteki oraz skanseny kolei, budowa nowych dworców w Śliwnie i Niechorzu w rejonie latarni - to tylko część przedsięwzięcia. Jak się dowiedział "Kurier" dobiegają końca prace nad dokumentacją. Jest szansa, że do końca roku zostaną ogłoszone pierwsze przetargi związane z projektem, który w całości będzie kosztować gminę Rewal prawie 35 milionów złotych.

źródło: Kurier Szczeciński

18 komentarzy