Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Gorzów Wielkopolski: Pojedziemy pociągiem z Gorzowa do Berlina

pż, Gazeta Wyborcza,

dodane przez MarcinB; zmodyfikowane

Wakacyjny pociąg z Berlina do Gdańska to kolejny pomysł na połączenie Gorzowa ze stolicą Niemiec. Rozmowy między polską i niemiecką koleją trwają.
Z wizytą w Gorzowie przebywał wczoraj Karl-Heinz Bossan, prezes Europejskiego Ugrupowania Interesów Gospodarczych: IGOB Wspólnota Interesów Linia Kolejowa Berlin-Gorzów. Tematem rozmów była przyszłość polsko-niemieckiej komunikacji transgranicznej.

Bossan zdradził, że jedna ze spółek niemieckich kolei Deutsche Bahn prowadzi rozmowy z PKP Intercity w sprawie uruchomienia wakacyjnego połączenia z Berlina do Gdańska. Pociąg przejeżdżałby przez Gorzów.

Połączenie może ruszyć już latem 2009 r., ale zależeć będzie to w dużej mierze od liczby pasażerów pociągu PKP Intercity "Stanisław Moniuszko". Ten międzynarodowy pociąg Warszawa-Berlin-Warszawa, przez Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Krzyż i Gorzów, zacznie kursować już od 14 grudnia. - Musimy patrzeć na ekonomiczną stronę przedsięwzięcia. Jeżeli uda nam się wypromować "Moniuszkę", pojawi się szansa na kolejne połączenia - przekonuje Bossan, który będzie prowadzić działania marketingowe na terenie Niemiec i rozmawia już z PKP Intercity, by podobną akcję spółka przeprowadziła w Polsce.

Wśród planów, które wspiera IGOB, jest także uruchomienie regionalnego ekspresu (odpowiednik naszego pociągu pośpiesznego) z Berlina do Bydgoszczy, przez Gorzów, Krzyż i Piłę.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona