Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dziecięce wagony Intercity

akr, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Wojtek

Do Warszawy pociąg z przedziałem dla małych dzieci, do Białegostoku szybciej o 3,5 godz. - takie zmiany zapowiada PKP Intercity.
Wagon z przedziałem dla dzieci będzie kursował na linii Szczecin-Warszawa i Warszawa-Szczecin w pociągu ekspresowym Mewa (odjazd ze Szczecina o godz. 11.03, odjazd z Warszawy o godz. 13.25). W dziecięcych przedziałach są: rozkładany przewijak, miejsce na wózek, cztery siedzenia z pasami bezpieczeństwa (dla większych dzieci) i stoliczek do karmienia malucha. Zmieniony zostanie także cały wystrój. Ma przypominać pokój dziecięcy.

Przedziały dla maluchów i ich rodziców pojawią się w kilku pociągach ekspresowych kursujących po kraju. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie jeden z nich zacznie jeździć na linii Szczecin-Warszawa. PKP Intercity nie poinformowało, czy za korzystanie z takich przedziałów trzeba będzie dopłacać.

Znany jest za to termin wprowadzenia zmian na linii Szczecin-Białystok. Od grudnia czas przejazdu skróci się o jedną trzecią (tj. o 3,5 godz.). To dlatego, że wagony skierowane zostaną do Białegostoku przez Poznań i Warszawę. Dotychczasowe połączenie (które pozostanie) prowadziło linią przez Trójmiasto.

Wagony do Białegostoku będą odjeżdżać ze Szczecina o godz. 6.07 wraz z pociągiem Tanich Linii Kolejowych "Gałczyński". W Warszawie będą doczepiane do innego pociągu jadącego do Białegostoku.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona