Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej

Przejazd do wymiany

Jarosław Kowalski, Miasto - Dziennik Koszaliński,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

Zamiast pociągów osobowych z Koszalina do Kołobrzegu i z powrotem pojadą autobusy kolejowej komunikacji zastępczej. Pociągi pośpieszne pojadą trasą okrężną przez Białogard. Nieco krótszy objazd czeka samochody. Od poniedziałku, 17 listopada Polskie Linie Kolejowe zamykają szlak kolejowy Koszalin - Kołobrzeg, by od podstaw wyremontować przejazdy w Tymieniu i Miłogoszczy.
– Aż do 3 grudnia, czyli przez ponad dwa tygodnie przejazd kolejowy w Tymieniu będzie zamknięty dla ruchu kolejowego i samochodowego – informuje Zdzisław Stadło, zastępca naczelnika Sekcji Eksploatacji PLK w Białogardzie. – Czeka go generalny remont. Z tego powodu będą również utrudnienia na drodze krajowej nr 11.
Nowy przejazd będzie wykonany w najnowocześniejszej obecnie technologii Tines - szyny w otulinie (ERS) w połączeniu z prefabrykowaną płytą żelbetową Edilon LC-L. Rozwiązanie poza trwałością i izolacją drgań zapewnia ciągłość i równość nawierzchni drogowej. Zmieni się również kategoria tego przejazdu. Jeszcze w tym roku stanie tam samoczynna sygnalizacja przejazdowa i półrogatki. Przy okazji kolejarze wyremontują również przejazd na drodze powiatowej w Miłogoszczy. Obecnie trwają ostatnie uzgodnienia zamknięć drogi krajowej – zastrzeżenia zaproponowanej przez wykonawcę organizacji ruchu miała policja.
Najkrótszy objazd remontowanego przejazdu w Tymieniu wiedzie drogami lokalnymi, przez Borkowice, Śmiechów i Kładno.

źródło: Miasto - Dziennik Koszaliński

możliwość komentowania została wyłączona