Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Na nowe dworce poczekamy

śmik, Gazeta Wyborcza Stołeczna,

dodane przez mike_1994

Wbrew obietnicom przed końcem roku kolejarze nie wybiorą prywatnych inwestorów, którzy mają zbudować nowy dworzec Wschodni i Zachodni. Rokowania przedłuża trudna sytuacja na rynku nieruchomości.
PKP od 2007 r. szuka firm, które mają zbudować w tych miejscach nową część obsługującą podróżnych z kasami i poczekalniami a obok wznieść budynki komercyjne, np. hotele czy biurowce. - To są niełatwe rokowania. Sytuację skomplikowała trudna sytuacja na rynku nieruchomości - mówi Michał Wrzosek, rzecznik PKP.

Firmy, które będą przebudowywać dworce, chcą mieć pewność, że zbudowane obok biurowce zapełnią się najemcami. Wrzosek twierdzi, że negocjacje skończą się w ciągu kilkunastu dni. Jeśli uda się wybrać inwestorów poszczególnych dworców, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy, co potrwa miesiąc lub dwa. Kolejarze wciąż zapewniają, że na Euro 2012 będzie gotowa część obsługująca podróżnych na obu dworcach. Szanse na to są jednak coraz mniejsze. W ratuszu boją się, że kibice, którzy przyjadą na mistrzostwa zastaną rozgrzebane dworce.

Na Dworcu Centralnym na razie planowane są zaś jedynie prace kosmetyczne, które mają nieco poprawić jego wizerunek. Pierwsze roboty mają się zacząć w 2010 r.

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

możliwość komentowania została wyłączona