Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Warszawa: Pociąg tarasował tory na Szczęśliwicach

lis, woz,

dodane przez Bauer

Po godz. 16 na Szczęśliwicach jeden z pociągów wjeżdżających na stację postojową złamał pantograf. Kolejarze szybko usunęli skład, którego awaria mogła doprowadzić do opóźnień w przejazdach pociągów dalekobieżnych.
Po godz. 16 na Szczęśliwicach jeden z pociągów wjeżdżających na stację postojową złamał pantograf. To mogło spowodować dalsze gigantyczne opóźnienia pociągów dalekobieżnych. Ale kolejarzom udało się opanować sytuację - przed godz. 19 donieśli, że odblokowali już jeden z dwóch torów wyjazdowych ze stacji postojowej i pociągi powinny wyruszyć w trasy bez opóźnień.

Kłopoty wywołane mrozem miały już dzisiaj pociągi dalekobieżne: kurs z Poznania do Warszawy (i dalej do Terespola) utknął w Kole na 2,5 godziny. InterCity Chrobry do Szczecina wyjechał ze stolicy z ponadgodzinnym opóźnieniem - zamarzł elektrowóz

Dzisiaj do popołudnia w węźle kolejowym aglomeracji warszawskiej pękło 10 szyn. Mróz uszkodził też 10 pociągów. W wyniku takiej właśnie usterki kolejarze odwołali jeden z kursów z Mińska Mazowieckiego do Warszawy. Zmniejszyły się opóźnienia: z nawet półtoragodzinnych we wtorek do kilkunastominutowych w środęj. Pociąg Koei Mazowieckich z Żyrardowa opóźnił się o 24 minuty, a z Warszawy Zachodniej do Grodziska o 21 minut.

źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

brak komentarzy