Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Trójmiasto: Ruszy remont odcinka linii do Warszawy

mj, Gazeta Wyborcza,

dodane przez Bauer

W końcu udało wyłonić wykonawcę remontu 28-kilometrowego odcinka trasy kolejowej pomiędzy Szymankowem a Pruszczem Gdańskim. Warte 250 mln zł prace są kolejnym etapem modernizacji linii Gdynia-Warszawa.
Obecnie trwają prace na odcinku Nasielsk-Warszawa oraz na stacji Gdynia Główna. Remont fragmentu trasy pod Tczewem ruszy pod koniec lutego i potrwa do końca 2010 r. W tym czasie spodziewać się należy dość poważnych utrudnień w ruchu pociągów, które momentami kursować będą wahadłowo, a w pewnym okresie również przez stację rozrządową Zajączkowo Tczewskie. W trakcie prac wymienione zostaną tory, nawierzchnia pod nimi, zmodernizowane perony, przejścia dla pieszych, przejazdy, jak i system sterowania ruchem. Wyremontowane zostaną też stacje w Tczewie i Pszczółkach. Gruntowną modernizację przejdzie słynny most kolejowy nad Wisłą w Tczewie. Prace wykona konsorcjum, którego liderem jest spółka PKP Energetyka.

Po modernizacji prędkość pociągów pasażerskich będzie mogła wynosić 200 km na godz. dla składów z wychylnym pudłem i 160 km na godz. dla klasycznych pociągów oraz 120 km na godz. dla towarowych. Podróż z Gdańska do Warszawy trwać ma w najbardziej optymistycznym wariancie ok. 3 godz. i 15 min.

źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

brak komentarzy