Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Słupsk: Słupski dworzec PKP. Na wyższe perony jeszcze poczekamy

Zbigniew Marecki, Głos Pomorza,

dodane przez kasiek007

Wciąż nie wiadomo, kiedy na słupskim dworcu pasażerom będzie wygodniej wsiadać do pociągów. Polskie Linie Kolejowe, które zarządzają stacją, popierają podniesienie wysokości peronów, ale musi na to wyrazić zgodę centrala PLK w Szczecinie.
Wczoraj doszło do zapowiadanego wcześniej spotkania na słupskim dworcu PKP.

Uczestniczyli w nim Adam Neumann, zastępca dyrektora gdańskiego rejonu PKP Dworce Kolejowe, przedstawiciele spółek Intercity i Polskich linii Kolejowych oraz Andrzej Kaczmarczyk, wiceprezydent Słupska.

- Polskie Linie Kolejowe chcą podnieść poziom peronów, ale potrzebują na to zgody swojej centrali w Szczecinie. Zaproponowaliśmy panu prezydentowi, aby rozpoczął intensywne lobbowanie na rzecz tej inwestycji - relacjonuje Neumann.

Podczas spotkania dyskutowano też, jak sprawnie zarządzać dworcem oraz poprawi bezpieczeństwo.

Ustalono, że przedstawiciele kolei spotkają się z komendantami słupskiej policji i Straży Miejskiej, aby przedyskutować kwestię odtworzenia posterunku policji na dworcu oraz włączenia peronów do systemu miejskiego monitoringu.

- Jesteśmy otwarci na tego rodzaju rozmowy. Teraz czekamy na ruch miasta. Andrzej Kaczmarczyk zobowiązał się, że to on wyznaczy termin - dodaje Neumann.

źródło: Głos Pomorza

brak komentarzy