Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Białystok: PKP dba o bezpieczeństwo pasażerów. "Zamyka" drzwi zasłoną

ak, Kurier Poranny,

dodane przez MarcinB; zmodyfikowane

Jednak modernizacja PKP i podnoszenie standardu w pociągach to nie mrzonka. Fakty mówią same za siebie. Zdjęcie przysłał nam zaniepokojony Internauta.
Polscy podróżni korzystający z usług PKP na pewno już zdążyli przywyknąć do niezapomnianych wrażeń, jakie oferuje przejazd naszą koleją. Złodzieje, rezerwa wracająca do cywila, "rozbawieni" kibice piłkarscy, którzy "umilają" czas innym podróżnym... Niemal każda wyprawa to niezapomniane przeżycia. Niekoniecznie pozytywne.

A przedstawiciele kolei mówią, jak zwykle, że robią co mogą, by zapewnić bezpieczeństwo podróżnym. Tym razem także stanęli na wysokości zadania. Drzwi, które nie chciały się zamknąć, "naprawiono" firanką. Nie wiadomo tylko czy dlatego, by nikt nie wypadł podczas jazdy, czy po to, by przerażony standardem podróżny, zaraz po wejściu do pociągu, nie mógł przypadkiem uciec. Każdy sposób na zatrzymanie klienta jest dobry.

Nie udało się nam jeszcze ustalić, czy od dzisiaj będzie to standardowa procedura we wszystkich pociągach, ale mamy nadzieję, że PKP pójdzie za ciosem i kolejne rozwiązania będą coraz ciekawsze. Może jakiś pomysł uda się opatentować? I przykład z nas wezmą inni światowej klasy przewoźnicy? Przecież w dobie kryzysu każde źródło dochodów się liczy. A kto nie dba o klienta, może łatwo zostać na lodzie. Dlatego popieramy polskie koleje i trzymamy kciuki za kolejne prototypowe rozwiązania.

Nowe praktyki w PKP udokumentował dzisiaj z narażeniem życia nasz Czytelnik w pociągu relacji Białystok - Wrocław. Nie pochwalamy ryzyka, zazdrościmy odwagi i gratulujemy czujności!

Dobrze, że nikt nie wypadł.

źródło: Kurier Poranny

brak komentarzy