Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Będą zmiany w rozkładzie Intercity

włod, Głos Szczeciński,

dodane przez hubertdz

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów Intercity. Pojawią się też nowe połączenia, niektóre składy pojadą innym szlakiem oraz skróci się ich czas podróży.
Przewoźnik uzasadnia zmiany koniecznością skoordynowania rozkładów jazdy pociągów dalekobieżnych. Dotyczą one również składów kursujących przez Pomorze Zachodnie. W tym roku będą jeszcze dwie korekty planów jazdy - 1 czerwca i 1 września.

Zmiany dotkną pociągu "Chrobry”. Podróż ze Szczecina do Warszawy skróci się o 19 minut. Obecnie skład pokonuje trasę 525 km w czasie 5 godzin 18 minut. "Chrobry” pojedzie też innym szlakiem - przez Poznań Główny.

Dzięki zmianom, podróżujący z Katowic do Szczecina będą mogli pojechać składem "Doker” w kierunku Gdyni. W Kutnie przesiądą się na skomunikowany pociąg "Gałczyński”, który zawiezie ich do Szczecina.

Z kolei pociąg pospieszny "Portowiec” relacji Lublin - Szczecin nieznacznie zmieni rozkład jazdy na odcinku Piła - Trzcianka - Krzyż. Na pozostałym odcinku rozkład jazdy pozostanie bez zmian.

Będą też wydłużone postoje. Np. na stacji Szczecin Główny wydłużono czas na przesiadkę z pociągu relacji Potsdam Hbf/Berlin ZOO - Szczecin Gł. na pociąg "Rybak” relacji Szczecin Gł. - Białystok, odjazd o godz. 10.10.

Szczegółowy wykaz pociągów wraz z terminami ich kursowania dostępny jest na stronie internetowej: www.intercity.pl oraz pod numerem tel. 022 94 36.

źródło: Głos Szczeciński

5 komentarzy