Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Supertanim pociągiem do Krakowa

Krzysztof Śmietana, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Szykuje się spora konkurencja na torach. Spółka PKP Przewozy Regionalne chce wkrótce uruchomić na obleganej trasie z Warszawy do Krakowa pociągi, które będą ponad dwukrotnie tańsze od ekspresów.
Od kilku tygodni takie pociągi z przydomkiem interREGIO jeżdżą już ze stolicy do Białegostoku i Poznania,. Teraz szykuje się jednak prawdziwy hit. Elektryczne składy spółki mają kursować z Warszawy do Krakowa naszą najszybszą trasą - Centralną Magistralą Kolejową. Czas przejazdu: 3 godz. 40 minut. To tylko 45 dłużej niż jeżdżące na tej trasie ekspresy i składy InterCity. Niezwykle atrakcyjna ma być jednak cena. Za normalny bilet do Krakowa zapłacimy 38 zł 50 gr. Na bilet na pociąg ekspresowy trzeba wydać przynajmniej 97 zł. Tanie pociągi miałyby wyjeżdżać ze stolicy od 1 czerwca codziennie o godz. 7.30 i 17.30. O tym, czy rzeczywiście zmieszczą się one w rozkładzie jazdy, przekonamy się w tym tygodniu. Czy PKP Intercity obawia się, że stracą klientów na popularnej trasie?

Rzecznik spółki Paweł Ney uważa, że spółka PKP Przewozy Regionalne zgodnie z nazwą powinna raczej skupić się na wożeniu pasażerów na krótszych trasach. Od razu dodaje jednak, że nowe połączenia nie powinny być konkurencją dla składów InterCity. - Oferujemy bardzo przyzwoity standard. Podróż pociągami elektrycznymi, którymi dysponuje spółka Przewozy Regionalne, będzie znacznie mniej przyjemna. Głównie ze względu na hałas w pociągu - przewiduje.
Tymczasem Przewozy Regionalne myślą już o uruchomieniu kolejnych połączeń ze stolicy np. do Bydgoszczy.

Od kilku lat w wakacje bardzo tanie pociągi nad morze uruchamia spółka Koleje Mazowieckie. Mimo że podstawiała mniej wygodne pociągi elektryczne, jeździły nimi tłumy podróżnych. W tym roku będzie nieco wygodniej, bo do Trójmiasta zapewne pojedzie klimatyzowany piętrus.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona