Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Policjanci ruszają do szkół, bo jeden kamień może zabić wielu ludzi

włod, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer

Kolejarze we współpracy z policją i Strażą Ochrony Kolei rozpoczęli akcję "Jeden kamień może zniszczyć więcej, niż myślisz". Kampania ma uświadomić młodzieży jak tragiczne skutki mogą mieć obrzucenia pociągów kamieniami.
Dlatego kolejarze będą typować miejsca, gdzie dochodzi do takich wydarzeń i przesyłać dane policjantom i strażnikom. Ci ruszą do szkół, by tam spotkać się i porozmawiać z młodzieżą. Do rąk młodych ludzi trafią też specjalne ulotki przygotowane przez kolej.

Dane ujawnione przez kolej porażają. W latach 2005-2008 zanotowano 620 przypadków obrzuceń pociągów kamieniami. Chodzi tu tylko o składy pospieszne i dalekobieżne, obsługiwane obecnie przez spółkę PKP Intercity. Straty z tego tytułu wyniosły blisko 300 tys. zł.

Niestety, do łobuzerskich wyczynów dochodzi też na Pomorzu Zachodnim. Ostatnio ktoś rzucał kamieniami w pociąg pospieszny "Albatros" relacji Tczew - Szczecin.

Kolejarze apelują do pasażerów, by ci zgłaszali obsłudze składu przypadki rzucania kamieniami w pociąg. Można też zaalarmować posterunki policji, dzwoniąc z telefonu komórkowego na numer alarmowy 112.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy