Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dni Techniki Kolejowej 2009

Lukasss, Moje Miasto,

dodane przez kajetansz; zmodyfikowane

Od kilku lat w większych miastach Polski organizowano Dni Techniki Kolejowej. Już od godziny 11 na perony szczecińskiego dworca przybywały tłumy osób.
Starsi i młodsi chcieli przede wszystkim zasiąść za pulpitem lokomotyw. Na peronie można było także zwiedzić różnego rodzaju wagony (np. wagon sypialny, pocztowy, pasażerski, osobowy, a także wagony restauracyjne i historyczne). Można było zobaczyć także pojazd UNISTAR, który jest jeżdżącym po asfalcie, jak i po torach wozem strażackim. Były także wyścigi drezyn i pokazy sprzętu PKP ENERGETYKA, która zajmuje się sprawami technicznymi na kolei.

Największe kolejki były po darmowe bilety, które umożliwiały nam przejazd do tzw. "Szopy" (Portu Centralnego Szczecin), objazd Szczecina i odwiedzenie jedynego w Europie zwodzonego mostu kolejowego na Podjuchach.

W Porcie Centralnym można było zwiedzić lokomotywownię, nowe, jak i starsze lokomotywy; zobaczyć stanowiska pracy mechaników zajmujących się lokomotywami, a także części użyte do nich. Pociąg dookoła Szczecina przyciągał wiele osób, ponieważ można było stanąć w kabinie maszynisty podczas jazdy pociągu. W codzienności jest to zabronione, a nawet karalne. Maszynista odpowiadał na pytania ciekawskich, a także przybliżał swój zawód.

Impreza była bardzo dobrze przygotowana, oby więcej takich w Szczecinie.

źródło: Moje Miasto

Przeczytaj również: Dni Techniki Kolejowej 2009 (23.05.2009)

5 komentarzy