Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Intercity obniża ceny biletów

śmik, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Konkurencja na torach przynosi efekty. Po uruchomieniu niedrogich połączeń przez innych przewoźników również spółka PKP Intercity proponuje tańsze bilety.
Najkorzystniejsza oferta dotyczy pociągu InterCity "Neptun" z Warszawy do Trójmiasta. Część biletów na to połączenie w wakacje ma kosztować niemal czterokrotnie mniej niż zwykle - zaledwie 29 zł (z miejscówką). Tyle samo kosztuje przejazd w pociągu "Słoneczny" Kolei Mazowieckich. Intercity przygotowało też pulę tańszych biletów w cenie 29 i 39 zł w kilku pociągach Tanich Linii Kolejowych, m.in. do Gliwic, Poznania i Bydgoszczy, a także bilety w cenie 49 lub 59 zł w kilkunastu pociągach ekspresowych i InterCity, m.in. do Krakowa, Wrocławia, Krynicy i Bielska-Białej.

Podróżni będą mogli także kupować za 169 zł książeczkę "Wakacje z Intercity" zawierającą cztery bilety, które można wykorzystać w większości pociągów spółki PKP Intercity. Do tego trzeba będzie dokupić miejscówkę. Tańsze bilety można też kupować w internecie.
Od pewnego czasu konkurencją dla Intercity stają się połączenia InterRegio uruchamiane przez spółkę PKP Przewozy Regionalne. Z Warszawy jeżdżą już takie pociągi do Białegostoku, Poznania, Łodzi, Bydgoszczy i Krakowa. W lipcu ma być uruchomione kolejne połączenie do tego ostatniego miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona