Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: PKP uruchomiło komfortowy "Lwów Ekspres"

PAP,

dodane przez kasiek007; zmodyfikowane

Wagony sypialne z klimatyzacją, przedziały klasy lux z własną toaletą i prysznicem - w takich warunkach można odbyć podróż pociągiem do Lwowa - pisze "Dziennik Polski".
Spółka PKP Intercity uruchomiła to połączenie trzy tygodnie temu. Wczoraj w Krakowie - przy okazji Dni Lwowa - nowy pociąg ochrzczono i nadano mu imię "Lwów Ekspres". Atrakcyjność tego połączenie polega na tym, że można przespać nocną podróż do Lwowa, która trwa krócej niż do tej pory dzięki zastosowaniu systemu SUW 2000. Umożliwia on samoczynną zmianę rozstawu kół z 1435 mm na 1520 mm. Czas przejazdu skrócił się o ok. 1,5 godziny (mniej czasu pociąg stoi na granicy), proces zmiany rozstawu kół przebiega prawie nieodczuwalnie dla podróżujących.

"Lwów Express" startuje z Wrocławia o godz. 17.35, do Opola przyjeżdża o godz. 18.38, a do Krakowa o godz. 22.19. Pociąg zatrzymuje się w Przemyślu o godz. 2.15, do Lwowa o godz. 06.03. Podróż powrotna: ze Lwowa pociąg wyjeżdża o godz. 23.59, w Krakowie jest o godz. 5.25, we Wrocławiu kończy bieg o godz. 10.26.
Za bilet z Krakowa do Lwowa trzeba zapłacić 19,90 euro, a za najtańsze miejsce sypialne w przedziale trzyosobowym 14 euro, najdroższe - 44 euro - w jednoosobowym. W ofercie do Lwowa przewidziano ulgi dla dzieci, seniorów oraz grup.

źródło: wnp.pl

możliwość komentowania została wyłączona