Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Lubelskie: Nowe pociągi, które będą nas wozić od 2011 roku

Kamil Krupa, Kurier Lubelski,

dodane przez kasiek007

Urząd Marszałkowski obniżył wymagania dla producentów pociągów, którzy chcą dostarczyć pojazdy dla województwa lubelskiego.
Do czerwca 2011 r. tabor lubelskiego oddziału PKP Przewozów Regionalnych ma się powiększyć o pięć pociągów. - Postanowiliśmy zakupić składy spalinowe, ponieważ są tańsze w utrzymaniu i dojadą również tam, gdzie linie nie są zelektryfikowane - tłumaczy Michał Tyburek, p.o. z-cy dyr. Departamentu Mienia, Infrastruktury i Inwestycji.

A tych ostatnich w woj. lu-belskim nie brakuje. Są m.in. na Zamojszczyźnie, gdzie we wrześniu zlikwidowano wszystkie połączenia kolejowe. Urzędnicy postanowili, że do przetargu może stanąć firma, która w ciągu ostatnich trzech lat wykazała się sprzedażą przynajmniej trzech pociągów o wartości 5 mln zł każdy. To się nie spodobało nowosądeckiej firmie Newag. Po jej proteście urzędnicy zdecydowali się na obniżenie wymagań - utrzymali liczbę pociągów, ale bez konieczności podania ich wartości. Urząd Marszałkowski chce przeznaczyć na zakup nowego taboru około 35 milionów złotych.

źródło: Kurier Lubelski

możliwość komentowania została wyłączona