Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kielce: Więcej Intercity na peronie we Włoszczowie

marc, Gazeta Wyborcza,

dodane przez kasiek007

Ze słynnego peronu Włoszczowy Północ od 2 listopada będą odjeżdżały kolejne pociągi PKP Intercity. To dlatego, że dotychczasowe ekspresy zastąpią bardziej dostępne składy Tanich Linii Kolejowych.
To część reorganizacji połączeń przygotowywanych przez PKP Intercity. Pociągi ekspresowe mają jeździć pod marką Tanich Linii Kolejowych. - Ale to nie oznacza tylko zmiany malowania. Zakładamy, że mają to być ekonomiczne pociągi o podwyższonym standardzie, ale umożliwiające również ekonomiczny dojazd do mniejszych miejscowości. Włoszczowa Północ jak najbardziej się kwalifikuje do obsługi tych połączeń, choćby ze względu na niezłą frekwencję podróżnych korzystających z tego przystanku - mówi Paweł Ney, rzecznik prasowy PKP Intercity.

W efekcie tych zmian dotychczasowy ekspres "Ernest Malinowski", który zatrzymuje się na słynnym peronie, będzie przemianowany od 2 listopada na TLK "Ernest Malinowski". Ale pasażerowie zyskają aż cztery dodatkowe składy, które teraz przejeżdżały bez zatrzymywania : TLK "Matejko" i TLK "Mickiewicz" łączące Warszawę z Krakowem, TLK "Rejtan" z Warszawy do Katowic i TLK "Witkacy" z Warszawy do Zakopanego. Poza tym we Włoszczowie Północ nadal zatrzymują się pociągi InterRegio uruchomione przez PKP Przewozy Regionalne na trasie Kielce - Warszawa.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona