Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Mieszkaniec Szczecina miał szczęście. Pociąg niemal nie staranował jego auta w Świdwinie

ing / gk24.pl, Głos Szczeciński,

dodane przez Bauer

Mieszkaniec Szczecina kierujący mercedesem, który w godzinach popołudniowych zderzył się z pociągiem osobowym pod Świdwinem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.
O godz. 13.20 dyżurny KPP w Świdwinie został powiadomiony telefonicznie o zderzeniu pociągu pospiesznego relacji Olsztyn Główny – Szczecin Główny z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Świdwinie na ul. Łąkowej.

Skierowani natychmiast na miejsce zdarzenia świdwińscy policjanci stwierdzili, że na przejeździe, przed torami stoi samochód Mercedes Vaneo z uszkodzeniami przedniej części pojazdu a kilkaset metrów od przejazdu w kierunku Szczecina stoi pociąg osobowy.

Jak się okazało, kierującemu samochodem 21 letniemu mieszkańcowi Szczecina kompletnie nic się nie stało. Jak wyjaśnił w trakcie rozmowy z policjantami w trakcie jazdy spoglądał na dokumenty leżące w pojeździe wskutek czego "zagapił się” i po prostu wjechał na przejazd kolejowy w wyniku czego przejeżdżający pociąg zahaczył przód pojazdu odrywając go. Na całe szczęście dla kierującego nie jechał z dużą prędkością, gdyż gdyby wjechał na przejazd dosłownie sekundę później skutki uderzenia przez pociąg z pewnością miały by tragiczne skutki.

Jako że w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń ciała, sprawa została zakwalifikowana jako kolizja i dla kierującego, po otrzymaniu mandatu karnego ta nietypowa aczkolwiek z bardzo szczęśliwym zakończeniem przygoda zakończyła się.

źródło: Głos Szczeciński

brak komentarzy