Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Europa: Pociągi utknęły pod kanałem La Manche

zsz, PAP, Gazeta Wyborcza,

dodane przez zack1989

Cztery pociągi firmy Eurostar, którymi łącznie podróżowało ponad 2 tys. pasażerów, utknęły w nocy z piątku na sobotę w tunelu pod kanałem La Manche - powiadomił ranem rzecznik spółki.
Przyczyną awarii szybkobieżnych pociągów relacji Paryż-Londyn była różnica temperatur wewnątrz i na zewnątrz tunelu - wyjaśnił.

Przewoźnik musiał zawrócić kolejne dwa składy relacji Bruksela-Paryż, które kierowały się do tego samego tunelu.

Każdym z zepsutych pociągów podróżowało około 500-700 osób. Pasażerów dwóch z nich w sobotę rano wywieziono z tunelu autokarami. Pasażerowie pozostałych dwóch czekają, aż pociągi zostaną wyciągnięte na powierzchnie przez lokomotywy ratunkowe.

Podróżni w drodze do rodzin na święta- Setki samochodów czekały w niewiedzy kilkanaście godzin. W dalszym ciągu nie wiemy, kiedy terminal zostanie uruchomiony. W całym tym zamieszaniu spotkaliśmy dziesiątki Polaków próbujących dostać się na święta do Polski - poinformowała TVN24 jednak z pasażerek pociągu.

Połączeń dzisiaj może nie byćFirma Eurostar, która obsługuje połączenia kolejowe pod kanałem La Manche od 1994 r. ostrzegła, że ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe także dzisiaj pociągi nie będą kursowały regularnie.

Rzecznik spółki zaapelował do pasażerów, aby zrezygnowali z podróży, które nie są konieczne, ponieważ niektóre dzisiejsze połączenia mogą zostać anulowane. Zapewnił jednak, że nie ma to związku z rozpoczętym wczoraj strajkiem brytyjskich pracowników firmy. Obsadę pociągów są bowiem w stanie zapewnić maszyniści belgijscy i francuscy.

źródło: Gazeta Wyborcza

możliwość komentowania została wyłączona