Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: PKP Cargo: Niezależne badania potwierdzają jakość naszych usług

PKP Cargo, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Spółka PKP Cargo została poddana badaniom SQAS (Safety and Quality Assessment System) przeprowadzonym przez niezależnego rzeczoznawcę, występującego z ramienia CEFIC (The European Chemical Industry Council).
Badania odbyły się w dniach 16–24 lutego 2010 r. w Centrali PKP Cargo S.A. oraz dwóch zakładach Spółki: Dolnośląskim i Zachodniopomorskim.

Zwieńczeniem badań SQAS było sporządzenie szczegółowego raportu, który został wprowadzony do elektronicznej bazy danych SQAS CEFIC. Może on zostać udostępniony do wglądu potencjalnym klientom, którzy zwrócą się o to do PKP Cargo, w celu dokonania oceny Spółki przy uwzględnieniu ich własnych wymogów stawianych wobec dostawców usług transportowych.

W badanym obszarze, dotyczącym przewozów kolejowych, PKP Cargo uzyskało 413 punktów na 450 możliwych do zdobycia, co stanowi ok. 91,8 proc. pozytywnie punktowanych odpowiedzi.

To jeden z najwyższych wyników spośród uzyskanych przez firmy poddane ocenie na terenie Polski, co jest świadectwem wysokiej jakości świadczonych usług transportowych, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Zarząd PKP Cargo liczy na to, że konsekwencją przeprowadzonych badań będzie docelowo wzrost liczby obsługiwanych przez firmę klientów.

źródło: Rynek Kolejowy

możliwość komentowania została wyłączona