Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

W Szczecinie jest pierwszy w Polsce automat sprzedający bilety kolejowe

Piotr Jasina, GS24.pl,

dodane przez Luke_Police ; zmodyfikowane

Zachodniopomorska spółka Przewozy Regionalne uruchomiła pierwszy w kraju automat do sprzedaży biletów na pociągi tego przewoźnika. Z urządzenia można już korzystać.
Dyrektor zachodniopomorskiej spółki Przewozy Regionalne pokazuje, jak łatwy jest zakup biletu w automacie.

Przy kasach biletowych spółki Przewozy Regionalne na ul. Czarnieckiego w Szczecinie można już kupować bilety w kasie automatycznej. Dzisiaj dyrektor spółki demonstrował dziennikarzom, jak działa automat.

– To pierwszy w Polsce automat, my wprowadzamy urządzenie w Szczecinie pilotażowo – zapewniał Andrzej Chańko, dyrektor Przewozów Regionalnych. – To urządzenie już działa. Można w nim zakupić bilet na każdy pociąg naszej spółki. Posiada ekran dotykowy. Obsługa jest bardzo prosta, czytelny interfejs. Każdy bez problemu będzie wiedział, jak z urządzenia korzystać, jest bowiem automatycznie instruowany.

Dyrektor zapewniał, że niebawem w Zachodniopomorskiem będziemy korzystać z kolejnych automatycznych kas biletowych. Nie wykluczył, że jeszcze w maju identyczne urządzenie pojawi się na dworcu w Koszalinie.

– W okresie letnim zamierzamy też automaty zainstalować w Stargardzie Szczecińskim oraz w Kołobrzegu – dodaje nasz rozmówca.

Automat do sprzedaży biletów pojawi się również w Drawsku Pomorskim. Dlaczego w Drawsku?

– Gmina korzystając z funduszy unijnych wykupiła dworzec z zachowaniem jego funkcji – wyjaśnia dyrektor. – Chcemy w jakiś sposób nagrodzić bardzo prężny samorząd, który nie bał się precedensowej transakcji i skutecznie wywalczył spore pieniądze na realizację ciekawego projektu. Jest to bowiem pierwszy dworzec samorządowy. Inne gminy nie wykorzystały szansy na uzyskanie pomocy zewnętrznych funduszy.

źródło: GS24.pl

3 komentarze