Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej

Upał zaszkodził?

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

Wygląda na to, że nagłe zmiany temperatur, z którymi mamy do czynienia w ostatnich dniach, dokuczają nie tylko ludziom, ale także sprzętowi pozornie nieczułemu na tego typu zjawiska. Wczoraj około południa na szlaku Tarnowo Pomorskie - Ulikowo "padł" szynobus 009 obsługujący pociąg REGIO nr 98223 relacji Kalisz Pomorski Miasto - Stargard Szczeciński.
Początkowo podejrzewano, ze przyczyna leży po stronie silnika spalinowego. Ostatecznie wiadomo, że posłuszeństwa odmówiła elektronika sterująca pracą pojazdu.

Pociąg odwołano na odcinku Pęzino - Stargard Szczeciński. Ponadto w pełnej relacji odwołano pociągi regionalne nr 98222 i 98225 obsługujące połączenie Stargard Szczeciński - Kalisz Pomorski Miasto - Stargard Szczeciński. W zamian wprowadzono autobusową komunikację zastępczą.

Tego samego dnia na stacji Stargard Szczeciński o 6 minut wydłużono postój pociągu REGIO nr 89427 relacji Szczecinek - Szczecin Główny, obsługiwanego zespołem SA110-08+09. Wydłużony postój wiązał się z koniecznością dołączenia do tego składu nieczynnego wagonu 009, który dzięki temu "na zimno" dość szybko mógł zostać odholowany do Sekcji Utrzymania Taboru w Kołobrzegu.

możliwość komentowania została wyłączona