Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Obniżka cen na przejazdy między Szczecinem a Berlinem

VBB/Artur Bogdanowicz,

dodane przez zack1989

O 40% obniżona zostaje cena na przejazdy między stolicą Niemiec a stolicą Pomorza Zachodniego. Od 1. sierpnia bilet kosztuje nie 16,70 euro a jedynie 10 euro. Zniżkę w wysokości 25% otrzymają posiadacze niemieckich kart BahnCard 25 i BahnCard 50 oraz posiadcze polskiej RegioKarty. Ich posiadacze zapłacą 7,50 euro. Bilet dzienny (ważny na jeden przejazd tam- i jeden z powrotem) kosztuje odpowiednio 20 i 15 euro.
Bilety związku taryfowego Berlin-Brandenburgia (VBB) upoważniają do przejazdu środkami komunikacji miejskiej nie tylko w Szczecinie, ale również w Berlinie.

Przejazd ze Szczecina do Poczdamu i do lotniska Schönefeld w Berlinie kosztuje zaś 11,40 (ze zniżką 8,50), zaś w obie strony 22,80 (17 euro).

VBB i DB Regio chcą podnieść atrakcyjność przejazdów koleją na tej trasie nie tylko poprzez obniżką cen, ale poprzez zwiększenie bezpośrednich pociągów między dwoma metropoliami. Pociągi te mają jeździć rano, w południe i wieczorem. Czas przejazdu wynosić będzie mniej niż 2. godziny. W najbliższym czasie ruszy w Szczecinie kampania promująca te ofertę.

Podróżujący ze Szczecina do Berlina (do pięciu osób) korzystać mogą także z landowego Berlin-Brandenburg-Ticket, ważnego w pociągach regionalnych i IC na terenie landu Brandenburgia i miasta Berlin, zaś w soboty i niedziele dodatkowo z Schönes-Wochenende-Ticket, ważnego w pociągach regionalnych i środkach komunikacji miejskiej większosci niemieckich miast.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy