Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: PR szukają partnerów wśród przewoźników drogowych

mg, Rynek Kolejowy,

dodane przez Luke_Police; zmodyfikowane

- Bardzo poważnie myślimy o połączeniach pociąg plus autobus. Teraz jesteśmy na etapie pozyskiwania partnerów. Takie zadanie otrzymały poszczególne zakłady Przewozów Regionalnych - mówi prezes PR, Małgorzata Kuczewska-Łaska.
Według przedstawicieli Przewozów Regionalnych, dzięki uruchomieniu skomunikowanych połączeń pociąg - autobus, podróżny uzyska możliwość dogodnego dojazdu do miejscowości pozbawionych bezpośrednich połączeń kolejowych, kompleksową informację o połączeniach różnych przewoźników na terenie całej Polski oraz w przyszłości także możliwość zakupu biletu na całą podróż w jednym miejscu. - Chcemy zapewnić możliwość kupna w naszych kasach biletów na połączenia kombinowane - mówi Kuczewska-Łaska.

Jak podają PR, od 2009 r. działa już wspólne połączenie Suwałki - Szelmet obsługujące ruch turystyczny do ośrodków narciarskich w sezonie zimowym. Przewoźnik planuje rozszerzenie oferty o połączenia nad jezioro Wigry w sezonie letnim.

Pod koniec lata PR nawiązały współpracę z operatorem "Żaranin" komunikując w Zielonej Górze kursy autobusów z i do Krosna Odrzańskiego z wybranymi pociągami z i do Szczecina, Poznania i Wrocławia.

Wkrótce nowe połączenia skomunikowane pojawią się w Wielkopolsce, między innymi w rejonie Konina, Kutna, Nowego Tomyśla, Gniezna i Wrześni - podają Przewozy Regionalne. Podobnie będzie w Bełchatowie - tam pasażerowie będą mogli skorzystać z przesiadek z autobusu na pociąg w Piotrkowie Trybunalskim.

PR kończą także rozmowy z MZK Jastrzębie-Zdrój w sprawie skrócenia czasu podróży między Jastrzębiem a Katowicami w oparciu o istniejące połączenia MZK do Zebrzydowic oraz pociągi z Zebrzydowic do Katowic.

Jak podają przedstawiciele PR, w Małopolsce sukcesywnie będzie rozszerzany zasięg obowiązywania "Biletu zintegrowanego" - ostatnio podjęto współpracę z ZKKM w Chrzanowie, realizującym przewozy na terenie gmin Chrzanów, Trzebinia oraz Libiąż.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy