Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Kraków: PKP Intercity zachowała historyczne barwy EP09 w ukłonie miłośnikom kolei

Grzegorz Koclęga, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

7 grudnia 2010 roku została ukończona naprawa rewizyjna lokomotywy EP09-046 należącej do spółki PKP Intercity. Nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż została ona pomalowana w historyczne żółto-brązowe barwy. Stało się to dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie oraz zarządu spółki PKP Intercity, który wyraził na to zgodę.
Lokomotywę będzie można najczęściej spotkać na pociągach kwalifikowanych na Centralnej Magistrali Kolejowej (również na nowym połączeniu Krakowa z Poznaniem i Szczecinem przez CMK, Łódź, Kutno) oraz na obiegu pociągu EC "Wawel" na odcinku Kraków - Węgliniec - Kraków.

Członkowie SMK w Krakowie, a także miłośnicy kolei z całej Polski pragną złożyć serdeczne podziękowania dla zarządu spółki PKP Intercity za wyrażone poparcie dla inicjatywy SMK w Krakowie, dla pracowników terenowych PKP Intercity za wniesiony trud w prawidłowe ukończenie naprawy rewizyjnej, a także dla pracowników ZNLE Gliwice za prawidłowe odwzorowanie historycznych barw.

źródło: Rynek Kolejowy

możliwość komentowania została wyłączona