Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie przewozy regionalne

Wysłużone klawiatury sprzęgów przyczyną problemów klientów spółki PR

Bodek,

dodane przez Bodek; zmodyfikowane

Niedzielnego wieczora podróżni korzystający z usług spółki Przewozy Regionalne dwukrotnie zostali poddani próbie cierpliwości. Przyczyną perturbacji były kłopoty z klawiaturami sprzęgów automatycznych, łączących jednostki.
Pociąg REGIO nr 78421/0 "Radew" relacji Poznań Główny - Słupsk prowadzony składem złożonym z 957 z PR Szczecin i 1031 z PR Poznań z powodu zwarcia na klawiaturze na pół godziny utknął w Skibnie. Próba naprawy nie powiodła się, w związku z czym wszystkich podróżnych przesadzono do 1031, a 957 w dalszą drogę pojechała jako doprzęg. Niestety w stacji Wiekowo ponownie konieczna okazała się naprawa 957. Łącznie pociąg doznał opóźnienia 37 minut. Wtórnie opóźniono pociąg nr 89147 o 10 minut.

Tuż przed wyprawieniem ze stacji postojowej Szczecin Wzgórze Hetmańskie z powodu zwarcia na klawiaturze posłuszeństwa odmówił duet szczecińskich 1953 i 1776, zaplanowany do obsługi pociągu REGIO nr 88642 relacji Szczecin Główny - Chojna. Usuwanie usterki zajęło 25 minut, po czym skład bezawaryjnie wykonał swój kurs.

1 komentarz