Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Od 1 czerwca obowiązkowe miejscówki w TLK

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

Duże zmiany w ofercie przewozowej proponuje pasażerom PKP Intercity w związku z korektą rozkładu jazdy, która nastąpi 1 czerwca. Zmiany dotyczą nie tylko EIC, których większość zostanie przemianowana na ekspresy. W pociągach TLK zacznie obowiązywać obowiązkowa rezerwacja miejsc w pierwszej klasie. Nastąpią również zmiany w regulaminie.
- Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów TLK. Osoby, które będą chciały mieć zapewnione miejsce siedzące, będą mogły skorzystać z obowiązkowej rezerwacji w klasie 1. Natomiast podróżni, którzy nie będą chcieli ponosić dodatkowego kosztu, mogą wykupić sam bilet na przejazd w 2 klasie - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Przewoźnik obniża jednocześnie cenę miejscówki. Zamiast 10,5 zł zapłacimy za nią tylko 6 zł.

1 czerwca w Regulaminie przewozu osób, rzeczy i zwierząt przez spółkę PKP Intercity doprecyzowany zostanie termin ważności biletu na odległość powyżej 100 km, z 1 dnia (kalendarzowego) na 24 godziny. Oznacza to, że podróżny który odbywa przejazd niebezpośrednim pociągiem, nie musi kontynuować podróży najbliższym pociągiem ze stacji przesiadania udającym się w kierunku stacji przeznaczenia. Podróż jednak musi być ukończona w ciągu 24 godzin od daty i godziny wskazanej na bilecie.

źródło: Rynek Kolejowy

3 komentarze