Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Od 1 września piwo w Warsie

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Od 1 września w wagonach gastronomicznych komunikacji krajowej spółki Wars sprzedawane będzie piwo. Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", jedna z dostępnych marek będzie piwem niepasteryzowanym.
- Postrzegamy to w kategoriach wizerunku. Nareszcie skończymy z absurdem, który trwał od czasów generała Jaruzelskiego - mówi "Rynkowi Kolejowemu" Iwo Orzełek ze spółki Wars SA. Jak przypomniał, według ustawy o wychowaniu w trzeźwości piwo od dłuższego czasu można było sprzedawać w wagonach gastronomicznych komunikacji międzynarodowej, ale w komunikacji krajowej już nie.

Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", w wagonach restauracyjnych Warsu dostępne będzie piwo niepasteryzowane "Dawne" regionalnego browaru Konstancin. W wagonach barowych zamiast niego będzie można napić się piwa "Starodawne", które produkuje ten sam browar. - Będzie ono tradycyjnie warzone i wyższej jakości od piw produkowanych masowo, ale już pasteryzowane - mówi Orzełek. Oprócz tego, we wszystkich wagonach gastronomicznych będzie można napić się piwa Żywiec. W ofercie pozostaną również piwa bezalkoholowe - Karmi i Lech. Wars deklaruje, że ceny wszystkich piw nie przekroczą dziesięciu złotych za butelkę.

Aby móc sprzedawać piwo w pociągach, Wars przeszedł trudną drogę. Stracił na przykład cały sezon wakacyjny z powodu błędnej informacji z kancelarii premiera. - Od 1 lipca była możliwość składania wniosków o dopuszczenie do sprzedaży alkoholu. Koncesja została wydana, i od 1 września poszerzamy asortyment o piwo alkoholowe. Czyli o piwo - kwituje Orzełek.

Jakie znaczenie dla wyników sprzedaży będzie miało wprowadzenie piwa do menu, na razie nie wiadomo -Trudno mi mówić o prognozach. Mamy pogląd na wyniki sprzedaży piwa w połączeniach międzynarodowych, jednak tam jest również dostępny alkohol wysokoprocentowy, który może te wyniki zmieniać. Myślę, że z końcem roku będziemy mogli wyciągnąć pierwsze wnioski - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Orzełek. - Nie spodziewamy się jednak specjalnych zmian w wynikach sprzedaży. Piwo to tylko jeden z produktów w naszej ofercie. Trzeba zaznaczyć, że nasz klient to przede wszystkim mężczyzna w wieku ok 30 lat, podróżujący w celach służbowych. Nie spodziewamy się zatem, że od teraz wagon przekształci się w pijalnię. Będzie to raczej urozmaicenie posiłku, a nie danie główne - przewiduje przedstawiciel Warsu.

Według ustawy, zakupionego w "Warsie" piwa nie będzie można zabrać ze sobą do przedziału. Będzie je można spożyć wyłącznie na miejscu, w wagonie gastronomicznym.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy