Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pojedziemy wygodnie ze Szczecina do Przemyśla

Marek Jaszczyński, GS24.pl,

dodane przez djdark; zmodyfikowane

PKP Intercity rozpisało kolejny przetarg na modernizację taboru. Obejmować będzie 68 wagonów, które w przyszłości kursować będą na trasie Przemyśl - Szczecin - Przemyśl.
Wśród wytypowanych do modernizacji wagonów znalazły się wagony przedziałowe klasy 1 i 2, wagony przedziałowe klasy 2 z przystosowaniem do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wagony przedziałowe 2 klasy z przystosowaniem do przewozu rowerów. W ramach inwestycji zmodernizowanych zostanie 68 wagonów. Termin składania ofert mija 4 stycznia 2012.

W ramach przewidzianych prac wagony zostaną wyposażone m.in. w instalację rozgłoszeniową, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz przewozu sprzętu sportowego. Przewoźnik przewiduje też montaż klimatyzacji, instalacji elektrycznej 230V (gniazdka), tablic świetlnych i zamkniętego układu WC. Modernizacja pozwoli również na zwiększenie do 160 km/h prędkości z jaką wagony będą kursowały.

- Tabor zostanie przeznaczony do realizacji kolejowych przewozów pasażerskich na trasie Przemyśl Szczecin Przemyśl, co znacznie poprawi komfortu podróży pasażerów z województwa Podkarpackiego, Małopolskiego, Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego, Lubuskiego, Wielkopolskiego oraz Zachodniopomorskiego - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

To nie wszystko. Jak zapewniają władze spółki zgodnie z planem w bieżącym roku chcemy wyremontować ok. 1000 wagonów, z czego na 857 już podpisano kontrakty.

- Zdajemy sobie sprawę, że zmiany wymagają czasu, ale wszystko wskazuje na to, że podążamy w dobrym kierunku - zapewnia Janusz Malinowski, Prezes PKP Intercity.

źródło: GS24.pl

7 komentarzy