Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: Obowiązkowa miejscówka za 5zł

jm, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Sławomir Nowak zapowiedział wprowadzenie obowiązkowej rezerwacji miejsc w okresie zimowym na najdłuższych trasach pociągów TLK. Miejscówka będzie kosztować 5 złotych. Na przyszły rok Intercity przygotowuje nowy system sprzedaży biletów.
Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak jest zdeterminowany, żeby sytuacja przepełnienia pociągów TLK z zimy ubiegłego roku nie powtórzyła się - Prawda jest taka, że sprzedajemy 40-50 tysięcy biletów jednorazowych dziennie. Jest kilka dni w roku, w okolicach najważniejszych świąt, gdy sprzedajemy powyżej 100 tysięcy biletów, a więc 2 – 2,5 razy więcej. Pewnych pików przewozowych nie jest w stanie obsłużyć żaden przewoźnik - powiedział "Rynkowi Kolejowemu" prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

- PKP IC przez cały ostatni rok podjęło szereg działań na różnych płaszczyznach czego efektem jest dzisiaj 200 wagonów więcej w pociągach oraz 20% rezerwa taborowa. Dzięki też wprowadzonej w czerwcu w pociągach TLK, w klasie 1obowiązkowej rezerwacji miejsc mamy wiedzę o obłożeniu w pociągach co pozwala nam operatywnie w razie potrzeby zarządzać taborem - uważa Malinowski. Potwierdził on wprowadzenie obowiązkowej rezerwacji miejsc w pociągach TLK, o czym pisaliśmy tutaj.

- Na okres świąt wybrano 8 najpopularniejszych pociągów w najdłuższych relacjach, w których klasa 2 zostanie również objęta obowiązkową rezerwacją od 19 grudnia do końca lutego przyszłego roku- jest to program pilotażowy - zaznaczył Malinowski. Miejscówka w 2 klasie będzie kosztować 5 złotych. Prezes Intercity nie wykluczył, że w razie dobrego odbioru program obowiązkowej rezerwacji miejsc w całym pociągu zostanie rozszerzony.

Czy w zmniejszeniu zatłoczenia w pociągach mogłyby pomóc okołoświąteczne promocje, obniżające ceny biletów tuż przed i po spodziewanym szczycie przewozowym? – Oczywiście, że tak – odpowiada prezes PKP Intercity. – Obecnie opracowujemy nowy system sprzedaży biletów, który pozwoli nam na bardziej elastyczne zarządzanie ceną. Zostanie uruchomiony już w przyszłym roku – obiecuje Janusz Malinowski.

- Nowy system sprzedaży biletów umożliwi nam zupełnie nową ofertę taryfową – będziemy mogli uzależnić ceny biletów od terminu zakupu, pory podróżowania i dnia, w którym ma nastąpić przejazd – ujawnił Malinowski. Prezes przypomniał, że takie zróżnicowanie cen biletów ma obowiązywać w pociągach Pendolino, które będą obsługiwać trasę Gdańsk – Warszawa – Kraków/Katowice.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz