Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Postępują prace przy budowie łącznicy kolejowej Szczecin-Goleniów

sg, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

W grudniu 2011 roku rozpoczęto budowę łącznicy kolejowej do portu lotniczego w Szczecinie. - Modernizacja linii Szczecin-Kołobrzeg jest już na ukończeniu, teraz budujemy łączącą się z nim linię do portu lotniczego. Prace idą zgodnie z planem - informuje Romana Nakonieczna, rzeczniczka PKP PLK.
Dotychczas wykonano wycinkę drzew, wybudowano nasyp i ułożono rozjazdy, które łączą odcinek do portu z linia kolejową Goleniów-Kołobrzeg. W dalszej perspektywie ma być ułożony tor, przepusty, przejazdy oraz zainstalowane mają być urządzenia sterowania ruchem. Urządzenia te będą zsynchronizowane z nowym Centrum Sterowania Ruchem, które powstało w Goleniowie w 2008 roku.

- Nie przewidujemy budowy stacji, bo jest ona niepotrzebna. Pasażerowie wysiadający z pociągu przejdą bezpośrednio do budynku terminala. Przy torach powstanie jedynie peron i wiata - wyjaśnia Nakonieczna.

Nowa łącznica będzie to jednotorowa linia o długości 4,340 m. Łączny koszt jej budowy to 55 mln zł. Linia będzie obsługiwana przez PKP PLK. Termin oddania inwestycji został wyznaczony na 29 czerwca 2013 roku. - Nie mamy opóźnień w pracach - zaznacza rzeczniczka.

Budowa linii kolejowej Port Lotniczy Szczecin-Goleniów jest częścią trasy łączącej Kołobrzeg ze Szczecinem. Wykonawcą projektu jest Konsorcium PNI-PPMT-Heitkamp, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz