Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kraj: PR kupują 5 lokomotyw od PKP Intercity

Przewozy Regionalne, Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Samorządowy przewoźnik zakupił 5 lokomotyw elektrycznych serii EU07 (o numerach 046, 189, 226, 232, 235), które przez PKP Intercity zostały uznane za nieprzydatne w działalności eksploatacyjnej ze względu na wysoki stopień zużycia. Łączna kwota transakcji to 3,75 mln zł.
Przetarg prowadzony był w trybie pisemnego przetargu ofertowego. Cena wywoławcza poszczególnych egzemplarzy wahały się od 180 do 200 tys. zł. Przewozy Regionalne zaproponowały za każdą jednostkę 750 tys. zł. Warunkiem przeniesienia własności lokomotywy jest jeszcze zgoda ministra transportu.

To nie pierwsze lokomotywy kupione przez Przewozy Regionalne od PKP Intercity. W ubiegłym roku samorządowy przewoźnik zwyciężył w aukcji pisemnej na zakup 5 elektrowozów z serii EU07 oraz jednego z serii EP07. - Będziemy próbowali jak najszybciej zmodernizować te lokomotywy – mówiła wówczas prezes Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska Łaska.

Samorządowy przewoźnik na co dzień do obsługi składów wagonowych wypożycza lokomotywy od PKP Cargo. Są to najczęściej ciężkie, towarowe i dość energochłonne lokomotywy serii ET22. W związku z tym Przewozy Regionalne chcą zamienić pożyczony tabor na własny.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy