Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju kolej

Warszawa: Bilet Warszawski ułatwi poruszanie się po stolicy pasażerom Przewozów Regionalnych

Przewozy Regionalne,

dodane przez MQ

Bilet Warszawski - to nowa usługa dla pasażerów. Dzięki niej, przez godzinę przed rozpoczęciem lub po zakończeniu podróży pociągami interREGIO i REGIOekspres, będzie można poruszać się po Warszawie wszystkimi środkami komunikacji miejskiej. Wprowadzenie Biletu Warszawskiego to wynik porozumienia zawartego przez Przewozy Regionalne, które są największym kolejowym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego, największym organizatorem transportu miejskiego w Polsce. Będzie go można kupić od 1 czerwca 2012 roku.
Nowa usługa pozwoli pasażerom pociągów Przewozów Regionalnych na korzystanie w pierwszej strefie biletowej (na terenie całej Warszawy) ze wszystkich środków komunikacji, nadzorowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.

- Naszym nadrzędnym celem jest dbałość o wygodę naszych pasażerów. Dzięki Biletowi Warszawskiemu podróżni interREGIO lub REGIOekspresu przyjeżdżający do Warszawy mają dodatkową godzinę, aby dojechać do miejsca przeznaczenia bez konieczności zakupu dodatkowych biletów - mówi Małgorzata Kuczewska-Łaska, prezes Zarządu Przewozów Regionalnych.

Pasażerowie, którzy kupią bilet w opcji "Warszawski" na dowolny pociąg Przewozów Regionalnych jadący do lub z Warszawy, zyskają możliwość skorzystania zarówno z autobusów, tramwajów, metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Osoby podróżujące z Warszawy będą mogły korzystać ze wszystkich środków transportu miejskiego w ciągu wskazanych przez siebie 60 minut w dniu wyjazdu pociągu. Z kolei podróżni przyjeżdżający do Warszawy będą mogli w ciągu określonej przez siebie godziny po przyjeździe pociągu do stolicy przemieszczać się komunikacją miejską.

- Zawarte porozumienie to pierwszy tak poważny krok na drodze integracji taryfowej kolejowego przewoźnika z transportem miejskim w skali całej Polski. Bardzo cieszymy się, że tego typu usługa wprowadzona zostanie najpierw właśnie w Warszawie - mówi Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Usługa będzie dostępna od 1 czerwca, a więc jeszcze przed rozpoczęciem Euro 2012.

- Choć Bilet Warszawski to usługa, która obowiązywać będzie co najmniej przez najbliższe 3 lata, chcieliśmy aby mogli z niej korzystać wszyscy, którzy przyjadą z innych miejsc Polski do Warszawy na mecze w ramach Euro 2012. Bilet pozwoli bowiem naszym pasażerom na dojazd Stadion Narodowy czy do hoteli - dodaje Małgorzata Kuczewska-Łaska.

- To znaczne ułatwienie dla wszystkich kibiców i zachęta do integracji dla innych przewoźników kolejowych. Chcielibyśmy, by to modelowe rozwiązanie stało się w naszym kraju normą. Skorzystają na tym pasażerowie - stwierdza Leszek Ruta.

Bilet będzie ważny przez jeden dzień, wskazany przy zakupie przez pasażera. Bilet Warszawski będzie można kupić w kasach biletowych Przewozów Regionalnych oraz na pokładzie pociągu u konduktora wyposażonego w terminal. Będzie także dostępny w przedsprzedaży na 30 dni od daty planowanej podróży. Aby bilet był ważny, należy czytelnie wpisać na nim godzinę rozpoczęcia czasu jego ważności w pierwszej strefie ZTM.

brak komentarzy