Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przewozy Regionalne wprowadzają Interregio Bus

Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989; zmodyfikowane

Przewozy Regionalne jako nowość w swojej ofercie wakacyjnej wprowadzają połączenia autobusowe pod marką Interregio Bus. Autobusy Przewozów Regionalnych pojawią się na trzech atrakcyjnych turystycznie trasach, na których – zdaniem przewoźnika – uruchamianie pociągów jest nieopłacalne. Przewoźnik nie wyklucza, że w przyszłości oferta będzie rozwijana.
- Jak co roku pod koniec czerwca jest możliwość zmian w rozkładzie jazdy. Ta możliwość była inicjowana przez przewoźników, bo koniec czerwca to wakacje, a w tym okresie pasażerowie mają zupełnie inne potrzeby. Dlatego my też jesteśmy w tym okresie bardzo elastyczni i przyglądamy się oczekiwaniom naszych pasażerów – powiedziała Halina Sekita, która od 1 czerwca objęła stanowisko dyrektora pionu handlowego Przewozów Regionalnych. - Najważniejszą naszą ofertą na wakacje jest nowy produkt, czyli tzw. Interregio Bus. Wdrażamy ją od 29 czerwca i mamy nadzieję, że się przyjmie – dodała.
Katowice – Ustrzyki Górne
Przewozy Regionalne w ramach nowej oferty autobusowej zamierzają na czas wakacji uruchomić trzy połączenia. Pierwsze z nich będzie prowadziło z Katowic przez Kraków, Rzeszów, Przemyśl do Ustrzyk Górnych. Skąd się wziął pomysł? – Na odcinku Katowice – Kraków – Rzeszów odbywa się remont, który potrwa bardzo długo. Nasza oferta kolejowa byłaby tam zatem całkowicie nieopłacalna, dlatego że pociągów byłoby niewiele i jechałyby nieskończenie długo. Stąd pomysł, żeby zamiast wprowadzać coś, co nie będzie budziło zainteresowania, pojechać z Katowic do Krakowa, Rzeszowa, a nawet do Przemyśla, gdzie od jakiegoś czasu nie jeździmy, autobusem. A zupełną nowością jest to, że ten autobus pojedzie również do Ustrzyk Górnych, co będzie taką komplementarną ofertą wakacyjną w Bieszczady – wyjaśniła Halina Sekita.

Bilety to połączenie będą dostępne w kasach biletowych przewoźnika, internetowym systemie sprzedaży, automatach biletowych oraz w pociągu u drużyn konduktorskich. Opłata będzie naliczana według taryfy kolejowej przewoźnika z uwzględnieniem wszystkich zniżek. Honorowane będą wszystkie bilety dostępne w taryfie Interregio (m.in. okresowe, Ty i raz, dwa, trzy, Regiopiątka, Regiokarnet, bilet turystyczny, Regiokarta, etc.). Jedynie na odcinku Nowy Łupków – Ustrzyki Górne bilety będzie można kupić wyłącznie u kierowcy autobusu według taryfy specjalnej. Spowodowane jest to tym, że miejscowość Ustrzyki Dolne nie istnieje w systemie sprzedaży biletów przewoźnika, który uwzględnia tylko miejscowości do których dojeżdżają lub dojeżdżały pociągi.
Olsztyn - Mikołajki
Drugim połączeniem w ramach Interregio Bus jest połączenie Olsztyn – Mrągowo – Mikołajki. – Tam jest linia kolejowa, na której kilka lat temu przestaliśmy jeździć, bo były to przejazdy nieopłacalne, a tory były bardzo zdegradowane. To sprawiało, że byliśmy zmuszeni do ograniczenia liczby pociągów i jeździły one bardzo długo – tłumaczyła na dzisiejszej konferencji dyrektor pionu handlowego PR. Sprzedaż biletów na to połączenie według taryfy Interregio prowadzona jest w kasach biletowych oraz u drużyn konduktorskich. Przewoźnik wprowadził możliwość kupienia biletu w bezpośredniej relacji na przejazd do Mikołajek (np. Wrocław Główny – Mikołajki) w każdej kasie biletowej.
Wysoka Kamieńska - Kołobrzeg
Trzecią ofertą autobusową Przewozów Regionalnych jest połączenie Wysoka Kamieńska – Kamień Pomorski – Pobierowo – Rewal – Mrzeżyno – Dźwirzyno – Kołobrzeg. – We wszystkich tych miejscowościach nasz autobus będzie się zatrzymywał. W przypadku tego połączenia nie ma komunikacji kolejowej, ale tą ofertę skomunikowaliśmy z naszymi pociągami z Wrocławia, Jeleniej Góry, Poznania – zaznaczyła Halina Sekita. Dodała, że na odcinkach Kołobrzeg – Kamień Pomorski – Wysoka Kamieńska bilety można będzie kupić wyłącznie u kierowcy autobusu według specjalnej taryfy. Połączenie będzie skomunikowane z pociągami Przewozów Regionalnych z Warszawy, Katowic czy Lublina na stacjach w: Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu oraz Wysokiej Kamieńskiej.
Nowoczesne i komfortowe autobusy
Pierwsze dwa połączenia Interregio Bus będą uruchamiane w okresie od 29 czerwca do 2 września, natomiast autobusy w barwach PR z Wysokiej Kamieńskiej do Kołobrzegu ruszą 6 lipca, a zakończą kursowanie 2 września. Do obsługi tych połączeń będzie wykorzystywanych łącznie 12 autobusów, które będzie obsługiwał operator autobusowy Veolia. – To będzie kilka modeli autobusów. Ich pojemność waha się od 40 do 50 miejsc siedzących. Z miejscami stojącymi będą mogły zabrać ok. 70 osób. Autobusy będą klimatyzowane, co jest szczególnie ważne w okresie wakacyjnym. Są to jak najbardziej pojazdy nowoczesne i komfortowe – powiedział podczas dzisiejszej konferencji przedstawicieli operatora autobusowego. Autobusy będą oklejone w barwy Przewozów Regionalnych. Znajdzie się na nich także logo nowego produktu samorządowego przewoźnika.
Liczymy na pasażerów pociągów Interregio
Przewozy Regionalne zapewniają, że oferta spotka się z zainteresowaniem podróżnych. – Nie robimy nic, czego byśmy wcześniej nie sprawdzili - twierdzi Krzysztof Szymański, odpowiedzialny w spółce za kształtowanie siatki połączeń. – Liczymy na dwie grupy pasażerów. Pierwsza grupa to są pasażerowie korzystający z połączeń Interregio, dla których zabrakło przepustowości w wakacyjnym rozkładzie jazdy. Tym pasażerom oferujemy połączenia szybsze od pociągów nawet o dwie godziny na odcinku od Katowic przez Kraków do Przemyśla. Ponieważ wraz z postępem prac modernizacyjnych na linii kolejowej łączącej te miasta, coraz więcej odcinków jest zamykanych i w efekcie czas przejazdu pociągów rośnie. Jednocześnie otwierane są kolejne fragmenty autostrady A4 na odcinku od Krakowa do Rzeszowa, stąd też możliwe jest zaoferowanie pasażerom coraz lepszego czasu jazdy autobusem. Druga grupa pasażerów, na których liczymy, to podróżni, którzy przyjeżdżają pociągami Interregio i zamierzają kontynuować podróż do miejscowości atrakcyjnych turystycznie nad morzem lub nad mazurskimi jeziorami. Im chcemy zaoferować dodatkową szansę polegającą na skoordynowanym przewozie do wybranych destynacji – wyjaśnił Szymański.

źródło: Rynek Kolejowy

1 komentarz