Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

w skrócie kolej wąskotorowa

Prace na Nadmorskiej KW

margor,

dodane przez margor; zmodyfikowane

W odległości ok. 100 metrów za remontowanym budynkiem stacyjnym w Pogorzelicy rozpoczyna się stary tor w kierunku Trzebiatowa. Równia stacyjna jest wyrównana, obok dawnego przejazdu kolejowego ułożono stertę nowych szyn typu S49.
W Pogorzelicy planowana jest budowa toru głównego oraz bocznego mijankowego, a także bocznicy, która w przyszłości prowadzić będzie do nowej bazy postojowej dla taboru. Będzie znajdować się ona w miejscu istniejącego ośrodka wczasowego dla pracowników i emerytów PKP, na terenie którego za czasów PRL ustawiono 10 mieszkalnych pudeł wagonowych wyprodukowanych w ZNTK w Lubaniu Śląskim, zwanych popularnie "lubaniami". W sezonie 2012 ośrodek nie jest już użytkowany. Za czasów świetności wąskotorówki Pogorzelica była stacją 3 torową; tor najbliższy budynkowi dworca rozebrano jeszcze w okresie PKP.

W Niechorzu budynek dworca jest odgrodzony, ustawiono słupy konstrukcyjne nowej wiaty peronowej. Równia stacyjna jest wyrównana, na jej skraju ułożono partię szyn kolejowych typu S49. Niechorze do samego końca było stacją 3 torową. W planach jest budowa toru głównego oraz bocznego mijankowego.

6 komentarzy