Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Przebudowa szczecińskiego dworca znów zagrożona. Nikt nie chce stanąć do przetargu

akr, Gazeta.pl,

dodane przez MQ

PKP nie może znaleźć firmy, która wykona dokumentację niezbędną do rozpoczęcia przygotowań do inwestycji. Unieważnione zostały już dwa przetargi. Teraz trwa trzeci.
Do 25 stycznia Polskie Koleje Państwowe czekają na oferty firm, które chciałyby wykonać dokumentację "przebudowy budynku dworca kolejowego Szczecin Główny wraz z infrastrukturą torowo-peronową". To już trzecie podejście. Na listopadowy i grudniowy przetarg nikt się nie zgłosił. Czy tym razem się uda? Tego dowiemy się w piątek.

Trzeba zdążyć z przebudową do 2015 r.Przedłużające się procedury związane z przygotowaniem dokumentacji to ryzyko, że przebudowa dworca nie uda się. Inwestycja ma być dofinansowana z funduszy unijnych. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zarezerwowało jesienią na ten cel dotację. PKP ma otrzymać 97 mln zł, a cała inwestycja została oszacowana na 171 mln zł.

Żeby jednak wykorzystać dotację, kolej musiałaby się uwinąć z przebudową dworca do końca 2015 roku (wliczając w to przygotowanie dokumentacji z rozliczeniem prac). Czasu jest mało, a zakres prac duży. Obejmuje przebudowę budynku dworca, wymianę nawierzchni na peronach, przedłużenie i zmianę geometrii toru przy peronie drugim, przebudowę kładki dla pieszych, modernizację tunelu, wymianę instalacji, renowację muru oporowego.

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy